NAŠE MOTTO: Neplaťte na daních víc, než musíte ...

první konzultace
ZDARMA

25 let zkušeností
v daních a účetnictví

Čeští živnostníci prý nemají na daně

Podle ministra Mládka jsou živnostníci paraziti, podle ministra Babiše všici kradnú a podle paní ministryně Marksové by si měli živnostníci platit na své důchodové zabezpečení necelých 10 tis. měsíčně. A podle průzkumu úvěrové agentury Fair Credit si bude muset 23 % drobných podnikatelů půjčit peníze na zaplacení svých daňových povinností. Přitom průměrná částka, kterou si budou muset půjčit není nijak závratná. Činí 25.000,- Kč.

Tato informace, kterou zveřejnily minulý týden Hospodářské noviny svědčí jistě o tom, že se čeští živnostníci dostávají do finančních problémů a jejich situace je zcela jiná než tvrdí socialistická vláda. Většina živnostníků je ráda, že si vydělá na živobytí.

On to totiž není žádný med sehnat zákazníka. A když ho máte, ještě musíte za svou práci dostat zaplaceno.  K tomu musíte zvládnout dodržovat spoustu nesmyslných předpisů a ještě zvládnout poměrně složitou administrativu.

Prostě a jednoduše – být dnes drobným podnikatelem, to je v České republice za trest. Pokud jde o  administrativu, je přímo hrozivá. Podnikatelé administrují v podstatě 2x tolik než jejich kolegové v ostatních zemích EU. Za námi už je jenom Bulharsko. A vláda jednoduše aktivní lidi nepodporuje, protože je prostě nechce. Je ve vleku velkých korporací, kterým jsou drobní a střední podnikatelé trnem v oku.

Zvyšování administrativy roste raketovým tempem. Po kontrolních hlášeních přichází EET. A také nábor dalších úředníků, jejichž úkolem bude otravovat podnikatelům život.

Farmářské trhy nahradí Agrofert. To je cíl. Ale kdo nás ostříhá a vymění nám kohoutek? Asi zase socialistický podnik služeb.

No a jak se v naší zemi podniká Vám?

Sdílet článek: