NAŠE MOTTO: Neplaťte na daních víc, než musíte ...

první konzultace
ZDARMA

25 let zkušeností
v daních a účetnictví

Jedna bleskovka ke kontrolnímu hlášení

První kontrolní hlášení máme za sebou. A jak se ukazuje další práci nám nebude přidělávat pouze vlastní vytváření kontrolních hášení, ale i chyby. A to nejen vlastní,  ale bohužel i chyby našich „protihráčů“.

Máme pro Vás dnes horké novinky ze zákulisí  kontrolních hlášení. Jedna velká nejmenovaná polostátní společnost se příliš dobře nevypořádala s kontrolním hlášením, takže mezi touto společností a jejími odběrateli v celé České republice vznikly diference. Na základě této skutečnosti začínají finanční úřady řešit první nesrovnalosti, na které kontrolní hlášení upozornila.

Podle dodavatele účetního softwaru EKO-SOFT s.r.o. můžete očekávat, že vás osloví váš místně příslušný FÚ. Ten ale nemá bohužel k dispozici položkové věty kontrolního hlášení, tak jak jste je odeslali do systému, ale zná pouze rozdíly v částkách DPH dle jednotlivých DIČ. Jedná se o diferenci mezi částí B.2 kontrolního hlášení u odběratele a částí A.4 u dodavatele. Z velké pravděpodobnosti bude chyba v kontrolním hlášení na straně oné nejmenované polostátní firmy a u vás bude vše v pořádku. Bylo by tedy dobré, aby vám vaši dodavatelé účetního software umožnili možnost výběru výstupu pro konkrétní DIČ, abyste tak nebyli nuceni poskytovat finančnímu úřadu informace, které nejsou předmětem výzvy. To se týká zvlášť případů, kdy jste pracovníky správce daně vyzývání například jenom telefonicky, protože se s tím přeci nebudou psát.

Takže tu máme první vlaštovičku a po ní bude následovat jistě celé hejno. Nudit se rozhodně nebudeme.

Sdílet článek: