NAŠE MOTTO: Neplaťte na daních víc, než musíte ...

první konzultace
ZDARMA

25 let zkušeností
v daních a účetnictví

Nebuď jako Franta a dej si pozor na kontrolní hlášení

S Frantou Vám přinášíme reálné případy, které se skutečně udály, aby Vás varovaly a přinesly poučení pro Vaše podnikání. Dnes uděláme výjimku. Tento příběh je tedy prozatím pouhou fikcí.

Řekněme, že si Pepík objedná u Franty pokrývače novou střechu na svůj rodinný dům. A pochopitelně nechce účet. Franta nelení a ve stavebninách, kde má velké slevy si objedná krytinu. A  daňový doklad končí v koši.

franta2 copy

ALE!

Franta si ale neuvědomil, že od nového roku běží kontrolní hlášení. A stavebniny, které předpokládají, že Franta použil doklad pro svoji ekonomickou činnost, jej do tohoto hlášení zahrnou.

Až půjde finanční úřad za dva roky k Frantovi  na kontrolu, nechá si vyjet všechny daňové doklady, které Franta obdržel a neuplatnil u nich nárok na odpočet daně. A Kontrolory bude pochopitelně zajímat,  jak Franta s nakoupeným materiálem naložil. Pokud neprokáže, že jej použil pro svoji osobní spotřebu, bude mít velký problém. Bude totiž důvodně podezřelý z toho, že materiál spotřeboval  na zakázku a příjem z této zakázky zatajil.


Mohlo by Vás zajímat

Nebuď jako Franta – úřad může zkontrolovat i Váš osobní účet

Sdílet článek: