NAŠE MOTTO: Neplaťte na daních víc, než musíte ...

první konzultace
ZDARMA

25 let zkušeností
v daních a účetnictví

Podnikejte bez stresu

V dnešní době, kdy v  oblasti daní a účetnictví probíhá legislativní smršť a podnikatelé se ocitají nejen pod tlakem konkurence, ale i pod stále větším tlakem, rostou výrazně i nároky na kvalitu účetních firem.

Byly doby, kdy účetnictví na koleně dělal kde kdo a to také negativně poznamenalo vztah podnikatelů k účetnictví.   Účetnictví bylo jen nutné zlo, za které bylo hlavně potřeba co nejméně zaplatit.

Dnes se firmy ocitají v poměrně složité situaci. Zákon o daních z příjmů se stal zcela nesrozumitelným paskvilem, nastoupila kontrolní hlášení  a přichází EET. A legislativa se dál celkově komplikuje.

Finanční správa se pod Andrejem Babišem chová jak tygr vypuštěný z klece. Dnes představuje velký problém dosáhnout i dříve takové samozřejmosti jako registrace plátce DPH. A je zcela lhostejné, zda se registrujete dobrovolně nebo zda jste překročili obrat pro plátcovství DPH ze zákona.

Z daňového řádu si finanční správa dělá trhací kalendář a soudy ve svých judikátech upřednostňují hmotu před procesem. Co to znamená? Pokud vám finanční úřad doměřil daň a k tomuto doměrku dospěl například porušením základních zásad daňového řízení, soud tento doměrek uzná.

Kvalitní účetní je dneska základ

Všechny tyto skutečnosti by měly vést podnikatele k tomu, aby si najímali kvalifikované účetní firmy, které mají sjednané profesní pojištění a jsou vám tak schopny kompenzovat případnou škodu. O kvalitě firmy Vám hodně napoví i délka jejího působení na trhu.  Nespornou výhodou je i přítomnost daňového poradce.

Správný účetní vytváří pro svého klienta příjemné prostředí, ale na druhé straně je důrazný, chce mít podklady pro vedení účetnictví včas a se všemi náležitostmi. A to vše v zájmu klienta.

Podnikatel má svých provozních problémů víc než dost a proto potřebuje partnera, na kterého se může stoprocentně spolehnout. Nejde totiž o málo. Jde často o velké peníze a někdy i o firemní nebo osobní existenci.

Jiří Hudera

Sdílet článek: