NAŠE MOTTO: Neplaťte na daních víc, než musíte ...

první konzultace
ZDARMA

25 let zkušeností
v daních a účetnictví

Proč už nevolíme elektronicky?

Tento stát nás nutí, abychom s ním komunikovali prostřednictvím internetu. Musíme si zřizovat zaručené elektronické podpisy nebo datové schránky. Teď se například vydávají další bezpečnostní certifikáty k EET. Ale volit elektronicky? To přece není možné. To se našim politikům nelíbí. Přitom neustále hořekují na nízkou volební účast.

Klademe si otázku, zda si tu nízkou voličskou účast sami nepřejí, zda jim spíš nevyhovuje. Pokud by se volby konaly elektronicky, přilákalo by to nové skupiny voličů, především mladých. A ti by mohli také volit nové politické strany. Co by pak dělali komunističtí papaláši a matadoři z ostatních politických stran, kteří již sedí nepřetržitě 25 let v parlamentu?

Všichni máme mobilní telefony nebo počítače, zřídit si datovou schránku nebo zaručený elektronický podpis je otázka 30 minut. Proč nás tedy politici nutí chodit do volebních místností, když bychom mohli odvolit, kde chceme a kdy chceme?, Nepotřebovali bychom žádné voličské průkazy. Volili bychom přímo, tajně a svobodně ve svém vlastním soukromí.

V dnešní době už nám  připadá chození do volebních místností jako anachronismus. Komu se to líbí, nechť si tam chodí klidně dál.

Dnes jsem slyšel, že v Estonsku už tento systém funguje. Kdy se konečně rozhoupají i naši politici?

Jiří Hudera

Sdílet článek: