NAŠE MOTTO: Neplaťte na daních víc, než musíte ...

první konzultace
ZDARMA

25 let zkušeností
v daních a účetnictví

Svatý Valentýn – svátek zamilovaných?

Nastal  den, který každý může pojmout různě. Někdo netrpělivě čeká celý rok, aby se vyznal ze své lásky ke své milé nebo milému, a někteří si opět povzdychnou nad tím, že tu je opět den, kdy se budou prohýbat obchody v základech.

Ať je to tak či onak, je na každém z nás, zda tento den využijeme k tomu, abychom své druhé polovičce řekli, mám tě rád, vážím si tě a chtěl bych s tebou kráčet společnou cestou životem, anebo jenom řekne: „Jsem rád, že tě mám“. Může to být také jenom další obyčejný den, který pro nikoho nic neznamená a v životě odpluje, ani nebudeme vědět jak. Ale může to být také den, kdy se zastavíme a zamyslíme nad tím, zda bychom k sobě přece jenom, nějakého partnera nezačali hledat, neboť jsme sami a začínáme si uvědomovat, že samota není to pravé ořechové. Také si někteří lidé v tento den mohou klást otázku, proč se jim do dnešního dne nepodařilo nikoho k sobě najít. Pak nastává otázka z jakého důvodu. Ale i tak, pokud jsem sám, ještě neznamená, že je něco špatně. Důležité je si uvědomit, že já sám jsem k sobě nejlepším partnerem. Potom oslavte tento den jako poděkování za to, že jste na světě.

Abychom se stále těšili na společně strávené chvíle, ať už s přítelem či přítelkyní, manželem či manželkou, a aby se nám brzy neztratilo to zamilované jiskření, je důležité projevovat neustálý a opravdový zájem o toho druhého. Upřímně naslouchejte a mluvte o tom, jaké problémy vás trápí, co vás těší nebo i jak se zrovna cítíte. Byla by totiž chyba, pokud bychom považovali vztah za něco, co funguje automaticky bez našeho přičinění.

Žádný fakt ale nezmění nic na tom, že svátek zamilovaných je tady, a ať už máte v tento den partnera vedle sebe či nikoliv, je jenom na vás, jak si tento den užijete.

Alena Štemberová

Sdílet článek: