NAŠE MOTTO: Neplaťte na daních víc, než musíte ...

první konzultace
ZDARMA

25 let zkušeností
v daních a účetnictví

Ponořuje se Evropa do tmy?

Když jsem viděl co prožívá Brusel po teroristických útocích, velmi mě oslovila jedna událost. Viděl jsem lidi klopýtající temným tunelem z jedné stanice metra do druhé. A říkal jsem si, zda to není předzvěst tmy, do které se má ponořit celá Evropa. Evropa si prožila mnohá temná období a vždycky našla nakonec cestu ke světlu. Ale já se bojím temnoty, ze které už nebude žádné cesty ven. Bojím se časů, ve kterých zanikne vše, čím jsme žili a kdy naše děti a naši vnuci budou čelit permanentnímu zlu.

Je velkou výzvou dnešních dnů, abychom se nebáli postavit se zlu. Demokracie je sice křehká, ale dokáže být i tvrdá a pevná. Ale musí být především tvrdí a pevní lidé, kteří ji tvoří. Leží tedy dnes na nás všech velká tíhá zodpovědnosti. A to zodpovědnosti nejen za nás, ale především za naše budoucí generace. Zodpovědnosti za světlé zítřky Evropy.

Nemůžeme vedle sebe jednoduše trpět hnutí, které nemá úctu k životu a k hodnotám demokracie. Kdo neuznává naše zákony, nemůže oficiálně v této zemi prostě existovat. A to platí i o celé Evropě. Nadále už nemůžeme volit politiky, kteří nebudou důsledně dbát o naši bezpečnost a o dodržování zákonů. Když vidím evropské politiky tak vím, že se na instituci, která se nazývá Evropská unie, už prostě nemůžeme spoléhat. Můžeme se spolehnout jenom sami na sebe a na spojence, kteří budou vyznávat stejné principy obrany demokracie. V opačném případě si můžeme stěžovat jenom sami na sebe.

Jiří Hudera

Sdílet článek: